Zagreb-moje putovanje

Autor: Ana Domazetović, 8. 6. 2017.

Moje putovanje u Zagreb je bilo zabavno, a išao je i četvrti razred. Išli smo na razna mjesta: Samobor, ZOO, katedralu, vozili smo se uspinjačom i bili smo u restoranu… taj dan je bilo jako vruće ali na svu sreću smo imali dovoljno tekućine, šešire i sunčane naočale. U popodnevnim satima osvježili smo se sladoledom, pa smo odmah išli u ZOO. U ZOO smo vidjeli nekakve baš-baš čudne životinje, neke životinje su bile pomalo strašne, a skoro većina životinja je bila obična. Meni smiješan dio u Zoološkom vrtu je taj kada nas je učiteljica svaku minutu morala prebrojavati. Sabor ja nisam nikad vidjela, ali ovo je bila jedina šansa kada vidjeti sabor. U saboru ima puno lijepih stvari i bilo mi je super. Oh zaboravila sam vam reći da smo išli u ulicu (krvavi most). Svi smo se čudili gdje je krvavi most, ali smo shvatili da krvavi most nije most na kojem je krv nego da je to ulica. U jednom dijelu smo imali vremena da si kupimo nekakvu uspomenu, a kada smo išli u ZOO opet smo imali vremena za kupovinu. Meni putovanje u Zagreb je bila najbolja ekskurzija do sada. I svi su to rekli, možda je netko nešto izgubio, ali sve u svemu bila je jako jako zabavna.

Matea Šimunović 3.r.

Probudio sam se u 6:00 popio kako i otišao u školu u 6:40 došao sam u školu, prijatelji su već stajali u redu. Stao sam u red sa Robertom. Ušli smo u autobus, sjeli smo i vozili se dva sata i onda smo stigli u Zagreb. Išli smo do zračne luke tamo smo vidjeli novu zračnu luku i puno aviona. Poslije zračne luke smo išli vidjeti katedralu, prelijepa je jako visoka unutra je još ljepša, jako velika. Nakon katedrale smo šetali po Zagrebu  došli smo do sabora. Kada smo ušli sve je blistalo, bilo je zabavno vidjeti sabor uživo. Otišli smo do autobusa koji je nas je odvezao na ručak, a za ručak smo jeli pohano meso, pomfrit i kečap, bilo je prefino. Šećer na kraju zoološki vrt. U zoološkom vrtu smo vidjeli puno životinja, najdraži su mi morski lavovi. Poslije smo se vratili u autobus i dok smo se vozili kući imali smo kviz. Pobjednik je Robert. Dok smo se vozili pjevali smo i dva sata je prošlo kao dvije minute.

Petar Ruškan

Osnovna škola "Vladimir Nazor" Adžamovci / S. Radića 3, HR-35422 Adžamovci / www.os-vnazor-adzamovci.skole.hr / ured@os-vnazor-adzamovci.skole.hr