ŠK.god. 2013-14

Likovno-kreativnu skupinu vode nastavnica Ivana Žerovnik i pedagoginja Dijana Milanović. Članovi su učenici od 5. do 8. razreda koji se sastaju ponedjeljkom. Učenici će izrađivati razne ukrase od različitih materijala i na taj će način razvijati svoju kreativnost. Svi radovi bit će predstavljeni na panoima i izložbama.

Šk.god. 2012/2013

I ove godine likovnu skupinu vodi učiteljica Ivana Žerovnik. S učenicima na satu razvija osjećaje za estetiku, potiče i umnožava njihovu kreativnost, izrađuje radove koji se  poslije prikažu na panou, izložbama… Učenici svojim radom pridonose i radu Zadruge.

Šk.god.2011/2012

Voditelj: Ivana Žerovnik

Izvannastavna aktivnost Likovna skupina broji sedmero učenika, od kojih je dvoje iz 5. razreda, jedan učenik iz 6. razreda  te četvero učenika iz 7. razreda .

Likovna skupina održava se četvrtkom i petkom 7. sat.

Ciljevi likovne skupine:  razvijati osjećaj za lijepo (estetiku), razvijati i poticati kreativnost, osvještavati likovne vrijednosti umjetničkih djela svjetske i hrvatske umjetnosti, poticati suradnju učenika u skupini, razvijati motoriku i vizualno opažanje.

Likovna skupina sudjeluje unutar školske zadruge „Brdo jabuka “i svojim radom pridonosi radu zadruge.

U 9. i 10. mjesecu učenici su izradili zidne ukrase od Das – mase u obliku jabuka za sajam u Brđanima. U 11. mjesecu zajedno s učiteljicom učenici su osmislili izgled loga za školsku zadrugu , za sajam u Požegi. U 12. mjesecu učenici su izradili božićne čestitke ( u grafičkoj tehnici linorez i kartonski tisak) te izradili ukrase za bor.

U sljedećem polugodištu likovna skupina će izrađivati pokladne maske, uskršnje čestitke i ukrase za školski pano.

Likovna skupina održava se četvrtkom i petkom 7. sat.

Ciljevi likovne skupine:  razvijati osjećaj za lijepo (estetiku), razvijati i poticati kreativnost, osvještavati likovne vrijednosti umjetničkih djela svjetske i hrvatske umjetnosti, poticati suradnju učenika u skupini, razvijati motoriku i vizualno opažanje.

Osnovna škola "Vladimir Nazor" Adžamovci / S. Radića 3, HR-35422 Adžamovci / www.os-vnazor-adzamovci.skole.hr / ured@os-vnazor-adzamovci.skole.hr